hategame logo
Atari се преражда като „развлекателна компания“
пуснато на 19 юни 2014 от pseto
atari
Мнозина биха си помислили, че Atari е отдавна изчезнала от лицето на бизнеса компания. Това далеч не е истината – някога легендарният разработчик и разпространител е все още напълно жив. И не само това – има и планове за прераждането си.

Какви са те обаче? Не, не е нещо, което да се хареса на хардкор геймърите. Всъщност, истината е полярно противоположна.

Основните акценти за Atari ще са няколко и нямат нищо общо с хардкор гейминга.

От една страна, компания ще залага на преработени версии на игри, които притежава за мобилни устройства. Тип Rollercoaster Tycoon 4. Можем да очакваме още много подобни продукти... които вероятно ще бъдат приети зле. Поне това е истината за Rollercoaster Tycoon 4, който беше определен като боклук.

Заедно с това, Atari ще залагат на разработка на онлайн игри тип Facebook заглавия, а също така ще навлязат в бизнеса на виртуалните казина. Включително и такива с реални пари. Освен това, Atari ще създава и „ексклузивно“ YouTube видео съдържание, явно с цел финансова облага.

С други думи, всичко, от което могат да изпаднат пари. Но не и сериозни игри. Което всъщност не е нищо изненадващо. От много дълго време Atari е компания, която разчита само на името си, а не развиването на сериозен бизнес... и изглежда нищо не се е променило.

Включете се в дискусията
Отговор на
Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл