
Каква е била мотивацията на разработчиците Visceral за подобен сценарий обаче? Това става ясно от Том Бисел, който е отговорен за сюжета на Battlefield Hardline.
„Беше ми станало скучно от традиционните военни шутъри“, казва Бисел. Когато той научил за сюжета на Battlefiled Hardline, в началото той отново не бил впечатлен. Чак когато EA му разкрили, че играта ще е изпълнена в духа на романите от Елмор Ленард, Бисел приел предложението за работа.
„Винаги съм виждал Ленард като най-великият автор, придържал се към живот към един жанр в американската литература“, казва Бисел, визирайки огромното количество негови криминални романи. Очевидно е, че и Battlefield Hardline ще включва подобен тип сюжет.
Бисел добавя, че освен в духа на класически криминален роман, играта ще включва сингъл кампания, „развиваща се като сериал“. Сценаристът на поредната Battlefield игра не очаква заглавието да е революция, но пък се надява поне да предложи различен тон.
При положение, че сме виждали вероятно хиляди филми и сериали с полицаи под прикритие, то изглежда адски трудно подобен доста банален сюжет да бъде реализиран на ниво. Но пък кой ли знае – може и това да се получи? Най-малкото първите Dead Space игри на Visceral включваха достатъчно интересен сюжет, което може само да ни обнадеждава.
Още по темата
Ей това трябваше да кажат Activision за Дестини...



3