
„Не е задължително f2p да означава Candy Crush или Game of War”, казва той. Блезински посочва, че има правилно изпълнен безплатен модел в лицето на League of Legends или Dota 2. И явно Project Bluestreak ще се прицели именно в това.
Разбира се, пазарните модели на Dota 2 и League of Legends са... доста различни. Най-малкото първата игра ви осигурява абсолютно всичко безплатно – плаща се само за козметични елементи. Но няма дори и един заключен герой. Докато в League of Legends… положението е доста по-различно. Вероятно и Project Bluestreak ще следва по-скоро механиките на LoL.
Все пак към момента не знаем абсолютно нищичко за Project Bluestreak. Реално единственото, с което проектът се отличава е името на Клиф Блезински. Освен създател на Gears of War, той има и сериозна роля в разработката на Unreal Tournament... и това са серии, които са се бетонирали в историята на гейминга по един или друг начин. И все пак може би е време да видим нещо от Project Bluestreak, за да знаем има ли смисъл да го очакваме изобщо.




3