
На изложението Gamescom беше представено и новото поколение на енджина. Което вече няма номер – занапред, двигателят ще се нарича простичко CryEngine. И толкоз.
Което ми се струва леко глуповато от една страна. Тъй като едно е да чуеш, че дадена игра е с Unreal Engine 3, а пък друга – с Unreal Engine 4. Но пък от друга страна, ако трябва да направя сравнение точно с този двигател на Epic, то уж при една и съща технология, резултатите в доста игри се различават драстично. Тъй че може би идеята на Crytek е добра.
Иначе, освен множество подобрения, CryEngine ще бъде и широко рекламиран на външни компании. Очевидно идеята е да се следва политиката на вече споменатите Epic. Които правят малко собствени игри, но за сметка на това ежегодно се появяват множество заглавия с двигателя им.
За тази цел, Crytek ще обедини две свои дивизии, за да създаде нов супер отдел. Занимаващ се с лицензирането на CryEngine.
Което е супер. Енджинът на немците е страхотен... игрите им не са. Какво по-добро, ако други хора се възползват от неговите възможности? Такива, които имат повече креативни идеи?




3