
Тази ситуация няма да споходи обаче EA. Заведеното миналата година дело за катастрофалния дебют на Battlefield 4 срещу разпространителя беше отхвърлено.
Оказва се, че не е бил намерен човек, на когото сървърните проблеми на шутъра да са навредили материално. Очевидно това е било достатъчно, за да бъде намерено делото за неоснователно.
Чудите се защо се е изисквала материална щета? Явно заради начина, по който е било оформено делото на кантората Robbins Geller Rudman & Dowd. Те твърдят, че кадри на EA са знаели за състоянието на Battlefield 4, но умишлено са го прикривали. С други думи, вероятно се е твърдяло, че са нанесени материални щети на геймърите.
Ако това е истината – в крайна сметка просто спекулирам – то от кантората не са си свършили работата. Battlefield 4 определено нанесе щети по психиката на геймърите с безкрайните си проблеми... но не и материални такива. Освен ако някой не и е разбил клавиатурата или мишката от яд по поредния дисконект.
И все пак, отново EA излязоха сухи от водата. Явно са добре екипирани с този своеобразен perk.




3