
Самото заглавие беше обявено по-рано тази година, като представлява HD римейк на оригиналния Fable. Ролевата игра ще използва Unreal Engine, благодарение на който виртуалния свят ще изглежда значително по-красиво.
Интересно е, че заглавието трябваше да се появи в продажба до края на 2013 година... макар че 10-годишнината от дебюта на първия Fable е през 2014-та. Така може би това отлагане ще направи подзаглавието Anniversary по-логично.
„Не е лесно да се взимат подобни решения. Но аз чувствам, че ни е нужно малко повече време да изпълним своите амбиции и да дадем на вас, феновете, възможно най-добрата игра“, пишат Lionhead в официално съобщение.
Като се има предвид, че първият Fable беше най-добрият в серията, може би бих пробвал този негов HD римейк. Макар че се надявам Lionhead да ни предложат и прилично количество ново съдържание, а не само старата игра с нова графика.




3