
Явно от това се страхува Трип Хоукинс – човекът, основал Electronic Arts през далечната 1982 година. Той разкрива, че според него джаджата за виртуална реалност Oculus Rift едва ли някога ще е истински популярна. Една от причините за това е, че отнема едно от най-важните ни сетива – зрението.
„Да си сложиш подобни очила е изнервящо и алиенизиращо. Аз съм си вкъщи, играя игри. Не искам да си бутна бирата, не искам да не си намеря телефона, ако звънне, не искам да не мога да осъществя зрителен контакт с останалите хора в стаята“, казва Хоукинс.
Той добавя, че това е изцяло неговото мнение, но като цяло не смята виртуална реалност за истински нужна.
Хоукинс не е единственият, който има подобни страхове. Подобни съмнения изявиха и други водещи кадри в гейминга като Страус Зелник. И според шефът на Take-Two, Oculus Rift е нещо, което ще изолира потребителите едни от други.
И в интерес на истината, има някаква логика в думите им. Да не говорим, че и виртуалната реалност е доста натоварваща за мозъка и очите, което ще я направи още по-далечна за някои потребители.
И все пак, трябва в продажба да се появят първите прототипи на Oculus Rift, за да си правим крайни изводи.




3