hategame logo
Платените модове в Steam загинаха
пуснато на 28 април 2015 от pseto
skyrim plateni modove

Е, това определено беше бързо. Броени дни след представянето на платени модове в Steam в края на миналата седмица... концепцията бе убита. Това се случи след значителни дискусии в интернет, в които участие взе и Гейб Нюъл, шефът на Valve.

„Премахнахме платените модове, понеже е очевидно, че не сме разбрали точно какво вършим“, пишат Valve. Компанията добавя, че единствената цел на платените модове е била разработчиците им да имат достатъчно финансови приходи, за да се занимават с хобито си като основна работа.

Естествено, отзивите в интернет, които бяха почти изцяло негативни са наклонили везните в друга посока.Общият консенсус бе, че нито Valve, нито разработчици като Bethesda трябва да взимат процент от продажбите на модове. Мнозина се съгласяват също, че създателите на подобни добавки е по-подходящо да бъдат подкрепяни чрез дарения.

Всъщност аргументите против платените модове бяха толкова много, че трябва да се напише километрична статия за тях. Но тъй или инак, Valve отново се вслушаха в геймърите и реагираха... светкавично. Което си е сериозен плюс.

Иронично е, че малко преди да бъдат изоставени като концепция в Steam, Bethesda защитиха в дълго съобщение платените модове. Общо взето компанията твърди, че концепцията е правилна, понеже позволява „най-добрите автори на съдържание“ да бъдат овъзмездени финансово за усилията си. Още по-любопитно е обаче, че Гейб Нюъл обяви през уикенда в Reddit, че разработчиците на игри определят какъв процент от приходите да получат при продажба на модове. Неофициални данни твърдят, че е ставало дума само за 25% при Skyrim – другите 75% са били взимани от Bethesda и Valve. Което повдига доста въпросителни.

Но в крайна сметка – всяко чудо за три дни. В случая – почти буквално. Платените модове в Steam загинаха и толкоз.

Коментари
rosniak avatar
rosniak
28 април 2015
R.i.p. лоши идеи.
Изтрит потребител avatar
Изтрит потребител
28 април 2015
Изтрит коментар
Charcharo avatar
Charcharo
28 април 2015
Теб какво те касае?
Нямаш Steam и без това...
Former Gaming Shithole avatar
Пабло Ескобар
28 април 2015
Мнозинството в Steam не иска платени модове,а пък ти какво мислиш за Valve не интересува никого.
nightwarrior avatar
nightwarrior
28 април 2015
Бе аз доколкото знам иницативата за премахването е подета от Бетесда. Все пак на тяхното разрешение висеше всичко...
Former Gaming Shithole avatar
Пабло Ескобар
28 април 2015
@nightwarrior-Няма такова нещо.Bethesda вчера се обявиха в защита на платените модове.
Изтрит потребител avatar
Изтрит потребител
28 април 2015
Изтрит коментар
Изтрит потребител avatar
Изтрит потребител
28 април 2015
Изтрит коментар
nightwarrior avatar
nightwarrior
28 април 2015
"After discussion with Valve, and listening to our community, paid mods are being removed from Steam Workshop. Even though we had the best intentions, the feedback has been clear – this is not a feature you want. Your support means everything to us, and we hear you." - Това от блога на Бетесда ме наведе на тази мисъл.

Реално Steam Workshop-a никога не бил добра модинг платформа за игрите на Бетесда. Просто там не разбират или не искат да разберат начина, по който става модването на въпросните игри. Хода е пазарен, направиха модовете платени, та да привлекат модърте там, понеже специално за Бетесда игрите Steam Workshop-a е нещо като девета глуха. Като искаш да си платиш за мода и сега имаш възможност - donate бутона в Nexus-a.

Toкси, крайно ограничено разсъждение за модовете. Абсолютно радва как говориш за неща, от които очевидно НЕ разбираш.

Former Gaming Shithole avatar
Пабло Ескобар
28 април 2015
Вероятно са отстъпили от предишната си позиция,която беше в подкрепа на платените модове.
nightwarrior avatar
nightwarrior
28 април 2015
Не бе, то не е проблем да са платени модовете, но просто... Steam не беше начина. Не знам долко следеше какво става(както и доколко имаш интерес към модовете), но бяха почнали едни кражби на модове от Nexus-a, едни мръсни истории. Труда заслужава възнаграждение, затова и някакъв donate или Patrion(мисля, че сега има подобен модър за Cities: Skylines), но реализацията в Steam ми се струваше обречена преди наистина да е започнала.
DragonSlayer avatar
DragonSlayer
28 април 2015
Не е ли забавна позицията на Токси по този въпрос! Аз лично много се забавлявам като му чета словестните напъни, кухата аргументация и как е зациклил на термина "прасета". Не кой да е, а Токси!
pseto avatar
pseto
28 април 2015
Е, видно е, че често се търси провокация. Но не е задължително да бъде срещната по очаквания начин, разбира се.
BureBira avatar
BureBira
29 април 2015
Аз много се зарадвах на фразата "креатори на садържание"
ROTH avatar
ROTH
03 май 2015
Поне не е зациклил да обижда потребители на сайта/форума в жалък дискурс, надменно и без покритие.
hyper avatar
hyper
29 април 2015
Доброто възтържествува, цвилещата пичка отгоре виждам, се пука от яд. "Нека" е казал Сенека.
rosniak avatar
rosniak
30 април 2015
ЩЕ !!!!
ROTH avatar
ROTH
03 май 2015
Цезар оставил градини и паркове като завещание на Рим.
Убийците му казали:
"Нека"
Селяните казали:
"ЩЕ"
Докато празнували смъртта му.
Former Gaming Glory avatar
Former Gaming Glory
30 април 2015
Дайте му на тоя @Toxic награда Малоумен Балканец N1
ROTH avatar
ROTH
03 май 2015
Не можем, ти доста добре я защитаваш.
z1pp0o avatar
z1pp0o
30 април 2015
В ПЦМания му се водеха по троловете, тук директно го отрязохте, хах.Макари, че все още виждам стари кучета от ПЦМ А по темата - не знам кой изобщо би си купил мод, при полоежение, че има безплатни, които пак стават.(Skyrim s 50k mods ftw anyway)
ROTH avatar
ROTH
03 май 2015
Отрязали са го, само дето неговия post е с най-много отговори, може да ти го снимам ако иска.

"Ние" просветлените знаем.
Лошото е когато сънените се опитват да гледат през светлината, и забравят, че първо трябва да си измият очите, а не да се ядосват, че слънцето изгрява.

Former Gaming Shithole avatar
Пабло Ескобар
03 май 2015
Токскик нали уж напусна пц мания?
ROTH avatar
ROTH
03 май 2015
Един сайт/форум не е длъжност или местоположение, че да се напуска.
Former Gaming Shithole avatar
Пабло Ескобар
03 май 2015
Вярно е,но самият той каза ,че няма да бъде повече в пц мания.
Включете се в дискусията
Отговор на
Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл