
Не такова е мнението на Сатя Надела, който е новият шеф на Microsoft. По-рано тази година, той замени дългогодишният изпълнителен директор Стив Балмър. В свое скорошно дълго съобщение до акционери в Microsoft, той ги уверява, че Xbox е нещо много важно за компанията.
„Искам да споделя някои допълнителни мисли относно Xbox и важността на отдела за Microsoft”, казва Надела. Преди това той говори за традиционните водещи дивизии на компанията като Windows отдела и др.
„Щастливци сме да имаме Xbox в нашата фамилия. Microsoft ще продължи да твори иновации и възхищава геймърите с Xbox. Това е един от най-успешните ни потребителски брандове с постоянно растяща онлайн общественост и страхотна фенска база“, казва Надела.
Той добавя, че Microsoft планира да увеличава броя фенове на Xbox, да твори иновации и да създава допълнителна бизнес стойност за компанията като цяло чрез гейминг.
Изявление, което звучи много разумно. Наистина Xbox може да не носи толкова пари, колкото Windows или сървърният отдел на Microsoft. И все пак, броят фенове и популярността на бранда са огромни. А и освен всичко друго – какво друго от страна на Microsoft бива приемано наистина положително освен Xbox?




3