
За какво става дума?
Новата игра на компанията ще се нарича Evolve, като е шутър от първо лице. В нея отново ще са налични два отбори от геймъри, които ще се противопоставят един на друг.
Единият от тимовете изглежда стандартно - състои се от 4-ма ловци на извънземни. Вероятно стандартните за много игри командоси.
Любопитното идва при втория отбор. Който се състои от един-единствен жив човек, поемащ контрола на мощен извънземен! Не само тази твар е по-мощна от своите противници, но и заедно с това може да еволюира по време на даден мач. От което логично идва и названието на играта - Evolve.
За нещастие, механиките в заглавието не са обяснени изцяло към момента. Но мога да кажа, че Evolve звучи много любопитно!
Иначе, този проект изплува за съвсем кратко на повърхността още преди година. Тогава стана ясно, че THQ са получили правата да го разпространяват. Кратко след това обаче, този разпространител фалира. И очевидно Turtle Rock са получили обратно правата за Evolve.
Още по-интересна е и съдбата на самата компания. Тя беше придобита от Valve покрай супер успешния Left 4 Dead през 2008-ма. По-късно през същата година, всички служители на Turtle Rock бяха освободени. През 2009-та с благословията на Valve те отвориха отново своето гейм студио, отново в качеството му на независима компания.
Като цяло, интересен сюжет. Но единственият любопитен въпрос в случая е... ще си струва ли Evolve?




3