
Е, броени дни след това Valve прецени, че все пак подобен продукт ще им навреди. И са дръпнали шалтера на Rape Day.
„Уважаваме разработчиците и желанието им да изразяват себе си. В случая е избрана тема и начин на нейното представяне, които правят нещата много трудни за нас“, казват Valve.
Темата за игри, съдържащи еротично съдържание или прекалена бруталност е доста пипкава за компанията. Миналата година бе решено, че практически цензура в Steam няма да има, но все пак Valve си запазва правото да премахва игри по свое усмотрение (или заглавия, които са очевидно тролване).
Доколкото аз съм против цензурата, то изглежда игри като Rape Day наистина нямат място в Steam и решението в случая е добро. Пък и е почти сигурно, че в случая дори не говорим за игра, разчитаща на реален добър геймплей, а изцяло на шок фактора. Но все пак Valve се забави достатъчно с решението си, че да получи някои сериозни критики. Особено и за това как на първо време Rape Day е стигнал до магазина и как е бил одобрен.




3