hategame logo
Xbox One изравнява PlayStation 4... поне в САЩ
пуснато на 14 март 2014 от pseto
ps4 xbox one 1
Към момента PlayStation 4 има над 6 милиона продажби. За последно Microsoft обяви подобно число преди Нова година и те са над 3 милиона бройки. Макар че е почти сигурно, че нещата изглеждат различно в момента.

Все пак, неофициални данни за продажбите на конзолата се появяват периодично – последните са от известната анализаторска фирма NPD. Според нея, в САЩ конзолата на Microsoft е продала 258 000 бройки в рамките на февруари. Макар и това да са „90% от продажбите на PlayStation 4 за същия месец“ (286 667 бройки), все пак положението се изравнява. Несъмнено добра новина за Microsoft.

Разбира се, тук говорим за САЩ, където традиционно е крепостта на конзолите Xbox. Така че самият факт, че Sony води досега е показателен.

Естествено, че ще бъде интересно и да разберем какви са продажбите на Xbox One в световен мащаб... тъй като Microsoft са подозрително мълчаливи.

Но какво има да се каже за Wii U? Платформата фигурира в изследването на NPD, като става ясно, че е продала 82 500 бройки в САЩ. Което число е малко по-високо, сравнено с февруари миналата година. Но все пак – доста по-назад от PS4 и Xbox One.

Включете се в дискусията
Отговор на
Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл