hategame logo
Xbox One ще записва постоянно последните 5 минути геймплей
пуснато на 22 юли 2013 от pseto
xbox one kutiq
Една от най-интересните екстри, обявени досега за Xbox One и PlayStation 4 е възможността постоянно да се записва постоянно геймплей във фона. Което е яка екстра – когато се представите особено добре в някоя игра ще имате възможност да запазите този момент.

Засега беше известно, че PlayStation 4 постоянно ще съхранява последните 15 минути геймплей. Наскоро беше обявено и числото за Xbox One – 5 минути. Това се случва по време на изложението Comic-Con.

„Тази екстра се нарича Project Upload. Идеята е следната – конзолата винаги записва. Последните 5 минути се съхраняват по всяко едно време на вашия твърд диск“, казва Кен Лоб, креативният директор на Microsoft.

Това число важи само за сингъла. Ако цъкате мулти, там ще могат да се съхранвят максимално 30 секунди в даден момент. Което също не звучи прекалено лошо.

Разбира се, няма как да не посочим, че Sony са обещали три пъти повече време на запис. Всъщност, това е доста ранно твърдение – още от началото на тази година. Според неофициални информации, когато PlayStation 4 се появи в продажба, ограничението ще е на 7 минути постоянен запис. Което е доста близко до предложението на Xbox One.

Реално, дали са 5 или 7 минути, все тая. И в двата случая ми изглежда като добро предложение. Което ще ни позволи да съхраняваме най-добрите си моменти пред дадена игра. И да правим качествени компилации от геймплей.

Включете се в дискусията
Отговор на
Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл