
Интересно той не казва в прав текст, че всички 14 спрени игри досега – сред които Star Craft Ghost, който чакахме с години някога или пък Project Titan, който трябваше да е наследникът на WoW – не са били с достатъчно добро качество. Макар че за Морхайм „всичко се свежда до това в Blizzard”.
Той посочва други две причини – че компанията е открила в някои случаи, че за дадено заглавие няма достатъчно голям пазар или че определен продукт е бил прекалено амбициозен и почти невъзможен за завършване.
Разбира се под второто се има предвид Project Titan. MMO-то се разработваше във времена, в които World of Warcraft беше в своя зенит. Blizzard ни обещаваше много – а явно и вътрешно са опитвали да направят Titan прекалено голям. В крайна сметка обаче проблеми с графичния енджин от една страна, който не е могъл да поеме мащаба, а от друга – фактът, че огромното количество странични занимания, планирани за Titan, не са успели да бъдат интегрирани качествено в играта са довели до нейното спиране.
Но не всичко при Titan е било изгубено – тъй като на базата на неговия графичен двигател и част от планираните герои е бил създаден Overwatch – първият нов франчайз на Blizzard от много, много години.
Доколкото думите на Морхайм звучат интересно, то можем да се обзаложим, че повечето спрени игри са били в едни други времена. Преди Activision. А сега изглежда не се залага чак толкова на качеството и Blizzard са готови да правят и мобилни игри като Diablo Immortal.
Всъщност не знаем и защо самият Морхайм напусна, но вероятно той е предусетил засилването на Activision (той се беше разделил с Blizzard при фиаското Diablo Immortal). Така компанията, макар и все още обичана от мнозина, ще трябва да докаже, че не е загубила способността си да прави качествени нови игри в близките години.
Още по темата
Не ми се плаща за хоста, а съм толкова некадърен че за една баничка стотинки не мога да изкарам от него.
Путребителите да го духат. хи хи хи



3