Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
337
...
686
>
lyubohar
Мнения: 3065
Цитиране
29 юни 2020
Ами то ако си с g-sync имаш настройка за активиране на g-sync и това е. Няма къде другаде по драйвърите да сменяш на 144, сетваш само в игрите, разбира се. Но да, реално е толкова.. ако избяга, веднага ще го видя в riva tuner монитора, той си е винаги включен

Аз и с 60-херцов екран рядко виждах разлика между примерно 40-50 фрейма и 60.

Което е много яко, защото повечето хора пипат настройките, за да гонят фреймрейт и да не ги дразни примигването. Аз пипам настройките, за да гоня максимално качество И фреймовете като паднат от 144 на 90 примерно, ми е все тая

Странно е, защото зрението ми е 1:1 иначе. Нямам никакви диоптри и други проблеми.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
29 юни 2020
https://www.windowscentral.com/how-change-monitor-refresh-rate-windows-10

Това не работи от G-Synca. Ето горе от Windows настройките как е. Предие беше по-лесно ама с Windows 10.. yeah.

На моите устройства винаги избира грешният рефреш.

nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
29 юни 2020
На мен Windows ми е сменял рефреш рейта след ъпдейт. Даже в първия момент се притесних, че нещо не му е наред на на монитора.

Може и да бъркам, понеже не съм ползвал gsync a freeaync, но това което тези две неща правят, не е ли основно да държат скрийн теъринга на страна. Не зависимо дали рефреш рейта ти е 60, 75, 120 и т.н.

lyubohar
Мнения: 3065
Цитиране
29 юни 2020
Charcharo написа
На моите устройства винаги избира грешният рефреш.

Хм, странно е това, никога не ми се е налагало да пипам тази настройка. Но аз и отскоро съм с екран, различен от 60 херца. Ако го смени някога ще го хвана веднага в riva tuner монитора.

@nightwarrior - на практика - да. G-sync/freesync монитор означава, че мониторът ти се синхронизира в реално време с броя на кадрите, така че винаги са заедно и няма как да има разминаване и оттам - screen tearing. В този случай нямаш нужда и от vsync, освен над 144 херца (в моя случай).

The_Doctor46
Мнения: 1777
Цитиране
29 юни 2020
@Charcharo,още едно въпросче. Искам да сглобя машинка с къстъм водно охлаждане,с водни резервоари и тям подобни глезотии,но не знам това надеждно ли е. Аз принципно винаги сам си сглобявам машините,но в случая нямам абсолютно никакъв опит. Даже и със затворените(готовите) водни охлаждания. Винаги съм бил с въздушни.Та мисълта ми е,при въздушното най-много да спре да работи ама при водното примерно може ли да протече и всичко да отиде по дяволите?

Любо,не знам как не забелязваш разликата. Аз откакто преди 2 години си взех 165hz монитор се родих. Честно,на някои игри е доста осезаемо.

morgoth_srs
Мнения: 511
Цитиране
29 юни 2020
При G-sync имаше един особен момент - при мониторите, които са с ниво на поддръжка G-sync compatible, синхронизацията работи само в определени граници - ако fps-a падне под 60 синхронизацията се изключва - при freesync е същото.
lyubohar
Мнения: 3065
Цитиране
29 юни 2020
The_Doctor46 написа
Любо,не знам как не забелязваш разликата. Аз откакто преди 2 години си взех 165hz монитор се родих. Честно,на някои игри е доста осезаемо.

Ами според мен е въпрос на чувствителност на зрението, просто не забелязвам Ся, между 30 пиксела и 90 ще хвана, обаче над 60 общо взето ми е едно и също.
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
29 юни 2020
morgoth_srs
Мнения: 511
Цитиране
29 юни 2020
8K и 4К@120 https://www.playstation.com/bg-bg/ps5/
П.П. Новите AMD видеокарти мисля, че щяха поддържат Display Stream Compression, така че ако и PS5 го поддържа значи на хартия ще може и 8К@120
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
30 юни 2020
@The_Doctor46
Аз не бих правил машина с водно охлаждане, не защото не е добро а защото не знам точно кои части ще издържат.

Може просто да спре да работи, до протече, да се завъдят бактерии... абе играчка е. Бих препоръчал само за напреднали или за хора, които искат да се занимават. Добро е, но за повечето хора все пак препоръчвам един добър въздушен с добре вентилирана кутия.

AIO е по-надеждно и лесно за използване от Custom Loop.

@Morgoth_srs
"G-Sync" и "FreeSync" и по-важното "Adaptive Sync" имат функция наречена Low Framerate Compensation - тя помага:
https://levvvel.com/low-framerate-compensation/

Яка е ако си на границата. Иначе не съм виждал нов монитор граница 60. Най-лошото май е 52-60.

@HighFist
Xbox и PS5 би трябвало да са 8K@60 или 4K@144. Не знам RDNA 2 как е с дисплей контролера.А иначе колко ще целят ?
Графиката продава. Ще целят 120 fps за няколко игри, за някакво време ще имаме 1440p и 4k @60 и после - пак 30 кадъра ще има. Кофти но е така.

morgoth_srs
Мнения: 511
Цитиране
30 юни 2020
Аз исках да отбележа, че на G-Sync compatible мониторите минималният VRR не е 1Hz, a доста по-висок - ето списък: https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/g-sync-monitors/specs/
60Hz просто цитирах, погрешно, по памет Иначе даже гледам, че Samsung Odyssey G7 32" е даже с минимални 80Hz.
lyubohar
Мнения: 3065
Цитиране
30 юни 2020
Така е, те затова обикновено се комбинират с по-мощни модели Специално за лаптопите говоря, за моя модел само 2070 и 2080 може да са с G-sync.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
30 юни 2020
Не знаех, че има продукти с толкова калпав range .
Почти всички Лаптопи имат adaptive sync, без G-Sync модул. Същото е и с много Freesync / G-Sync compatible монитори. Затова предпочитам да използвам Adaptive Sync, без значение какво иска маркетинга на AMD или Nvidia.

Иначе ето го и на AMD за Freesync:
https://www.amd.com/en/products/freesync-monitors

EDIT:

The_Doctor46
Мнения: 1777
Цитиране
30 юни 2020
Ок,благодаря за отговора и видеото. Аз вече бях започнал да се разубеждавам де,но сега съм сигурен вече,че ще взема въздушно пак. Иначе четох за бактериите,че в някои от боите и примесите за водата слагат антибактериални съставки, и задължително било да се ползва дестилирана вода. То така или иначе ме притесняват повече течовете.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
03 юли 2020
Нещо ново от мен:

https://www.sapphirenation.net/the-importance-of-artificial-intelligence-in-gaming

За един от най-важните елементи в една игра.

<
1
...
337
...
686
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.