Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
248
...
255
>
LethianDream
Мнения: 2561
Цитиране
05 март 2024
Да, през 1965 година, когато е писан романа, жените не са били толкова издигнати напред в обществото както сега- ражда близнетата и дотам. Сега я направиха сърдитка да си взима метрото за Обеля (червея) и така А за деца изобщо май няма и дума да стане.
Това говорихме и вчера на срещата - за младото поколение, родено след 2000 година, показването на секс на екран е нежелателно. Затова Вилньов даде само края на ебането в пещерата- ако си беше класически 90тарски филм, щеше едни поне 20 минути да се трескат с пълна програма- като се почне от прелюдията и се стигне до епичния финал
Rostik79
Мнения: 2234
Цитиране
08 март 2024
Финален трейлър за сериала Fallout. Не изглежда съвсем зле.

EDIT: сега видях, че за режисьор са сложили някоя си Geneva Robertson-Dworet, набор '85, сценарист на Капитан Марвел и Томб Рейдър. В комбинация с трейлъра, че главният герой е някакво миловиндо момиче, което очевидно ще трепе мутанти и кръвожадни бандити, очаквам стабилна феминистка пропаганда, ама карай ... Пак ще го гледам със сигурност, поне първите епизоди.

LethianDream
Мнения: 2561
Цитиране
08 март 2024
Там сме, за целия сезон, не само за първите епизоди!
Veluvian
Мнения: 637
Цитиране
10 март 2024
Чани си е много интересно направена. Не е по книгата. Но е духа на Франк Хърбърт, тя директно идва от съвестта на автора. Ще видим докъде ще стигне Вилньов с нея. Всички нововъведения в Дюн Част Втора пасват добре във филма. С едно изключение - сардукарите и непоказването на това как фремените ги побеждават, защото без този детайл, никой не може да се мери със сарудкарите във вселената на Дюн. Не и докато нещо се случва в книгата и във филма на Линч, но както казах, преживява се. Да изразиш минимализъм във филма означава непрекъснато да режеш и да правиш компромиси. А не като онези сай фай серии от 2000, един голям буквализъм и едно голямо НИЩО. Не мога да разбера как нърдовете буквалисти защо просто не слушат аудио книги, вместо да гледам филм без душа и следва всичко в книгата в една тотална скука.
Veluvian
Мнения: 637
Цитиране
10 март 2024
Чани си е много интересно направена. Не е по книгата. Но е духа на Франк Хърбърт, тя директно идва от съвестта на автора. Ще видим докъде ще стигне Вилньов с нея. Всички нововъведения в Дюн Част Втора пасват добре във филма. С едно изключение - сардукарите и непоказването на това как фремените ги побеждават, защото без този детайл, никой не може да се мери със сарудкарите във вселената на Дюн. Не и докато нещо се случва в книгата и във филма на Линч, но както казах, преживява се. Да изразиш минимализъм във филма означава непрекъснато да режеш и да правиш компромиси. А не като онези сай фай серии от 2000, един голям буквализъм и едно голямо НИЩО. Не мога да разбера как нърдовете буквалисти защо просто не слушат аудио книги, вместо да гледам филм без душа и следва всичко в книгата в една тотална скука.
LethianDream
Мнения: 2561
Цитиране
11 март 2024
Седем парцала за Опенхаймер на Оскарите, очаквано съм много доволен. И макар че Опенхаймер спечели толкова награди, той идва чак на 4-то място в личната ми класация за филми на Нолан след великите и неповторими Интерстелар, Генезис и Тенет.
Както и предположих, беше ясно, че Ема Стоун ще вземе Оскар за главна женска роля, просто целият "Клети създания" е построен тя да вземе наградата.
Голям кеф ми е, че пикнята на Скорсезе за индианците остана с един голям кур.

Тази седмица смятам да гледам "Зона на интерес"- най-добрия чуждестранен филм, за това как Рудолф Хес си направил виличка в покрайнините на концлагер. И май трябва да си направя отново една панорама с всички филми за онова време- Списъкът на Шиндлер ми води класацията, плътно следван от Пианистът, но има и много други страхотни филми- Дер Унтерганг/Падането на Третия Райх, Момчето с раираната пижама, Животът е прекрасен (разбира се), Конспирация (за срещата във Ванзее и "решаването" на еврейския проблем)...

Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
14 март 2024
Гайс, някой да има впеатление от 3 body problem книгата и китайския сериал, че малко се чудя откъде да го подхвана, преди да тръгне нетфликса?
Rostik79
Мнения: 2234
Цитиране
14 март 2024
Чел съм книгата - доста добра фантастика е и гледах първите няколко епизода на китайския по youtube и мнението ми е, че бяха доста грамотно направени и следваха книгата. Нетфликския не ми вдъхва големи надежди от трейлъра. Изглежда доста поамериканчен.
LethianDream
Мнения: 2561
Цитиране
14 март 2024
Аз директно ще се мятам на Нетфликс сериала, края на другата седмица ще изрина първия сезон. А за книгата, много ми я хвалят, и съм накарал един приятел, който я има, да ми я даде за четене, като се видим следващия път.
Veluvian
Мнения: 637
Цитиране
14 март 2024
Аз след сигурно 3 години изчакване, събиране на смелост и канене започнах Серия 1 Сезон 1 на Фондацията. И не съм сигурен дали ще го продължа.
Много е трудно да се направи сай фай космическа история. Същото така е много трудно да гледаш и нещо друго в ерата на моментния Дюн и в двете му части. Не искам да ставам досаден със суперлативите на Вилньов, но в последните години е трудно да се гледа нещо, което да е добра комбинация от художествена филмова творба, кинематографично изживяване и добър мост към книгова адаптация.
Защото иначе Фондацията си започва много хубаво, хубави картинки, планетки, хиперскокове, и разбира се непосилната задача да се пресъздаде един статистически и диалогов Азимов в чиито свят и героите са статисти в Големия Селдънов план и трудно можеш да се обвържеш с тях. Но ми стоеше кухо. Дори актьорската игра пресъздаваше заучени емоции на лицата им като по шаблон, в смисъл като си тъжен или разочарован, не означава че скимтиш или рониш сълзи непременно, всеки показва чувствителността си различно. Ни Аватар. Ни един Passengers, който също гледах преди години. Ни Пришълец, ни Марсианец на Ридли. Донякъде само първия сезон на Star Trek Discovery и части от втория.
Е да, само Интерстелар, но то вече 2014та година ми се вижда стара епоха.
lyubohar
Мнения: 3092
Цитиране
15 март 2024
Battlestar Galactica - всяка година поне по веднъж. Лекува всякакви Sci-Fi болежки...
Rostik79
Мнения: 2234
Цитиране
15 март 2024
Все се каня на тази бойна звезда. Веднъж бях изтеглил всички сезони, но не го почнах. Оня ден видях, че го има в някоя от стрийминг платформите, май Амазон. Някой ден ще седна да го гледам.

***

Сега видях, че е в SkyShowtime, значи и ще е с превод. Не, че ми е нужен, но е по-удобно. 4 сезона. Даже има отделно и минисериала, както и оригиналния сериал от 78ма.

lyubohar
Мнения: 3092
Цитиране
15 март 2024
Не е кой знае какво, само най-великият сай-фай последните 15 години

***

Започни с пилотния филм, който е пълнометражен. Както с повечето сериали, не става велик веднага, но някъде към 2-3 серия ще си зарибен. Мини-сериалът виж кога точно да го гледаш, не помня кое време отразяваше. Има и уеб-серии, които се намират в нета, мисля че са между сезон 2 и 3. Малки са, но са приятни. За съжаление точно когато правеха последния сезон, започна стачката на сценаристите и последните серии на последния сезон малко го претупаха, но мен и те ме кефят много.

Rostik79
Мнения: 2234
Цитиране
15 март 2024
Той пълнометражният не е ли минисериалът? Гледам, че са само два епизода, но по час и половина, т.е. все едно два цели филма и описанието им е следното:
Епизод 1: 40 години след войните най-смъртоносните врагове на човечеството се завръщат в търсене на отмъщение.
Епизод 2: Беззащитни срещу Сайлоните, последните оцелели от човечеството бягат в търсене на нов дом.

Спомням си преди години май гледах един по телевизията, пълнометражен, но бяха някакви млади тийнове всички. И нищо не разбрах, почваше отнякъде и свършваше наникъде, но просто не съм наясно с вселената. Сигурно е бил някой спин-оф.

lyubohar
Мнения: 3092
Цитиране
15 март 2024
Не, пилотният е един и е пълнометражен. Минисериите са друго, може би ги дават събрани като пълнометражни също, не помня. Мисля, че минисериите са след финала.

Това дето си гледал е Каприка. Не е пълнометражен, сериал си е, спин-оф, но е много слаб...

Edit: май наистина първият епизод го водят mini-series? Странно...Би трябвало да си почва правилно където ще го гледаш...Първата сцена е един как чака в една стая на една отдалечена дипломатическа мисия...

<
1
...
248
...
255
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.