
Най-сериозни са проблемите за PAX East, който ще се проведе по-късно днес в Бостън. Първо Sony се изтеглиха от събитието, въпреки че организаторите се опитаха да убедят компанията да не го прави. След това ги последваха Capcom и Square Enix, а последно - CD Projekt Red и PUBG Corp.
Положението не изглежда страхотно и за Game Developer's Conference, което изложение трябва да се случи в средата на март. Отново Sony няма да са част от него, а заедно с тях се изтеглят Kojima Productions и EA, като вероятно ще последват и други.
Така гейм индустрията изглежда някак в ранна почивка напоследък. Не само почти няма нови премиери, но и новините и представянията също са малко, особено и с толкова отложени събития.
Все пак най-голямото изложение, което не се състоя изцяло заради COVID-19 се оказа Mobile World Congress 2020. Събитието, посветено на всичко от мобилния свят, е най-голямото по рода си и в началото на всяка година се случва в Барселона. Но рисковете от разпространение на коронавируса доведоха до отмяната му.




17