hategame logo
Pac-Man навърши 35 години
пуснато на 22 май 2015 от pseto
pac-man 35
Една от култовите класики на гейминга има рожден ден днес – Pac-Man. Точно преди 35 лета на 22 май 1980 година из недрата на японските аркадни автомати се появява една от най-известните игри изобщо.

Pac-Man се смята за един от родоначалниците на модерния гейминг. Играта успява да завладее куп поколения, като успява да бетонира електронните игри като нещо, което днес е значителна развлекателна индустрия.

А и все пак – Pac-Man дебютира 5 години преди Super Mario, един от най-касовите франчайзи изобщо!

Иначе разпространителите Bandai Namco ще отпразнуват подобаващо рождения ден на култовата си игра днес. Всъщност има дори и намек, че ще видим нов Pac-Man… но дали това ще се случи?

Предстои да видим. Едно е сигурно – най-добрата версия на жълтата гадинка, ядяща точки по изпъстрения с пиксели екран ще си остане най-яка в оригинал!

Включете се в дискусията
Отговор на
Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл