
„Никога не сме казвали, че Shadow Realms е ексклузивен за PC – бяхме изненадани от подобни коментари. Ако всичко потръгне добре на персоналните компютри и има интерес от феновете на конзоли, ще направим подобна версия“, казва Хикман.
Той допълва, че става дума за игра, използваща енджина Frostbite, който съвсем лесно се портва за различни платформи.
Все пак, Shadow Realms ще е наличен първо за PC, а след това за останалите платформи. От BioWare изрично посочват, че персоналните компютри са „върхът на копието“, а пък нататък ще се обмисля конзолен порт.
В интерес на истината Shadow Realms си е направо нарисувана игра за платформите на Sony и Microsoft – поне ако съдим по появил се наскоро геймплей. Но наистина е най-важно как ще се приеме първо от геймърите, тъй като засега коментарите за отрочето на BioWare Austin са доста противоречиви.




3