
Да, точно така. Вътрешно не се готви нито едно заглавие от страна на японския гигант. Вместо това всички усилия са изцяло насочени към PlayStation 4.
Разбира се, това далеч не значи, че Vita е съвсем мъртва конзола. Външните партньори на Sony все още работят по нови заглавия за устройствата, разкрива Ито. Но винаги е показателно, когато една компания спре да създава игри за своя конзола.
Всъщност Vita беше всичко друго, но не и успех. Платформата някак остана в периферията – дори и в Япония, където мобилните гейм джаджи са супер популярни в момента. Докато Nintendo успя да се представи страхотно с 3DS, то положението за Vita беше различно.
Като се има предвид, че наскоро Sony обяви, че не се готви наследник на мобилната им конзола, то можем да предположим, че в момента тя изживява финалните си дни.




3