
Галахър служеше не само като шеф на студиото Crystal Dynamics, но и като директор на продуктовата разработка за западните студия на Square Enix. Под негово ръководство в рамките на 2015 година се появиха игри като Rise of the Tomb Raider, Just Cause 3, Life is Strange и др.
Определено загубата за Crystal Dynamics обаче ще е по-голяма – Галахър прекарва 10 години в студиото. За последно компанията успя да възроди Tomb Raider франчайза с рибуута от 2013 година, а освен това видяхме и двете изометрични заглавия от серията Lara Croft and The Temple of Light и Lara Croft and the Temple of Osiris.
Мястото на Галахър ще бъде заето от двама души – Скот Амос и Рон Розенберг. Те ще са изпълнителни директори на Square Enix отсега нататък.
Но какви са плановете на Галахър за бъдещето? Засега не знаем нищо. Доста вероятно е обаче той да основе свое независимо студио. Мнозина ветерани от гейминга напоследък поеха по този път и вероятно Галахър ще се присъедини към тях. Може би скоро ще научим за някой нов проект от негова страна, който да търси финансиране от Kickstarter например?




3