Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
102
...
298
>
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
19 юни 2020
@Rostik79
Няма да ти спойлваме но... ще е интересно да видим Играчкин след тази игра.

Ако разбере историята и му хареса поне ще стане една идея по-прогресивен. Ако не... еми какво да се прави. Поне няма да почита Naughty Dog вече.

Mitko6000
Мнения: 1207
Цитиране
19 юни 2020
Като гледам, целият хейт е насочен към историята. Никой не казва нищо за геймплея, който изглежда солиден. Не че това е някаква изненада. Може би, повечето хора просто са имали едни очаквания към историята, а нещо друго е станало? Във всеки случай, ще си я взема като й падне цената. Ще трябва и първата да си взема да я изиграя пак, защото последно я минах преди 3 години на PS3.
Rostik79
Мнения: 2202
Цитиране
19 юни 2020
ОК, принудих се да прочета плота, за което ме е яд сега и честно казано ми изглежда съвсем ... ОК. Нищо оригинално, но и нищо смущаващо. В интерес на истината и предната игра не блести с някакъв оригинален сценарий, така че не разбирам хейта откъде и защо идва. Може би самите диалози са куци? Но чисто като сценарий си е приемлива revenge-story.
Uncharted 4, например имаше история, достойна за третокласен приключенски екшън за кабеларката, така че Naughty Dog не блестят с особени постижения в това (не знам предните ънчартове - може и да са по-интересни). Предната игра беше силна не заради историята, а заради изграждането на персонажи и емоционални връзки между тях самите и между тях и играещия. Предполагам, че точно в тази част не са се справили сега. В интерес на истината предната игра я бях изгледал на геймплей цялата, но я изиграх също с удоволствие, така че чисто сценарият не е толкова важен.
Сигурно е, че ще я изиграя и тази част, но нека намалят малко цената към края на годината.
Mitko6000
Мнения: 1207
Цитиране
19 юни 2020
То при Uncharted цялата поредица си е холивудски екшън филм, но мен пък това ме радва, защото си е разпускаща. Но нека бъдем честни, нито геймплея, нито историята са нещо оригинално, но пък качествено. TLOU също. За 2 част не мога нищо да кажа.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
19 юни 2020
Въпросът за мен е същият като отпреди 1-2+ месеца - как ще е реализирана историята. Аз абсолютно никога не очаквам нещо "ново и невиждано", защото така или иначе близо 100% от филмите, игрите, сериалите, книгите, всичко не са нещо ново и невиждано. Говорим за различен поглед над сюжети, които ги има горе-долу от зората на човешката цивилизация. Това е важното, пък вечерта ще видим.

А Metacritic е възможно най-лошият сайт за отзиви, ама реално друго нямаме за конзоли. Алтернативният вариант е след някакви дни да се четат мненията на обикновените хора. В момента за The Last of Us II има цяла сюрия платени тролове, още повече хора, които 100% не са играли и 1 минута от играта, гледали са 2-3-5 стрийма и в 12:00 и са готови с ревюта, та измежду тях ходи намери кои са онези с реалните оценки.

BundyBari
Мнения: 474
Цитиране
19 юни 2020
Хахаха днес не знам че е Петък ли, какво ли, но много се забавлявам с този сайт. Един пише, че понеже Cyberpunk го били отложили нямало да го взима, че даже ще го бойкотира. Отварям друго мнение друг пише, че е сърдит на Сони, че PS5 игри нямало да може да се цъкат на PS4 и трябвало да ги бойкотираме. Знаете ли защо аз няма да ги бойкотирам... защото Сони ги боли К*ра. Правят си милионите, а това че се впрягаме за глупости, не им дреме. А и защо да им дреме? Първия нямало да си вземе Cyberpunk на преодър, е да ама ще я вземе след 2 седмици пак на пълна цена, ако е трепач играта, като прочете 5 ревюта с оценка 10/10, а втория като види, че са излязли няколко ексклузива, а те не се появяват в Замунда, ще стиска, ще стиска и пак ще вземе PS5, че даже и бъндъл с игра. Айде стига вече, всички сме сериозни хора, няма смисъл да си разправяме вицове
Peshp
Мнения: 287
Цитиране
22 юни 2020
Започнах Greedfall (отново). Когато излезе я бях пробвал, проблема беше че имах по-интересни заглавия, които да играя и реших да я оставя за няколко месеца. Гледам сега са оправили някои неща. От това което съм изиграл играта ми харесва. не е лоша, но има още какво да се желае. С графиката имам малък проблем и той е anti-aliasing. Дори и на максимални настройки пак се усеща все едно целия свят се движи, когато мърдаш мишката. Бойната система ми наподобява на The Witcher 2, но в него можехме да използваме магиите едновременно с меча, докато се бием. В Greedfall трябва да си сменим оръжието на пръстен, за да използваме магии. Също малко ме дразни, че хората в екипа ми, нямат анимация за изваждане и прибиране на мечовете си. Вижда се само как се телепортира от гърба към ръката им. И вече останалите забележки са същите като в ревюто. Играта ми харесва и щом е 30-40 часа, значи няма да е мъка.
lyubohar
Мнения: 3048
Цитиране
22 юни 2020
С малкия играем Octodad с move контролерите - толкова чист, оригинален и неангажиращ fun не съм имал от години
Rostik79
Мнения: 2202
Цитиране
25 юни 2020
Аз вече споменах в темата, че играя Days Gone и ми харесва, но то беше в началото на играта. Вече я приключих и наистина съм доволен и с приятни впечатления от заглавието. С времето на недостатъците спрях да обръщам внимание. Музиката - добре, графиката - добре, актьорите - добре. Даже актьорът, който озвучава Дякона се справя много добре!
Сега останаха ордите за разчистване и някоя друга странична мисия. Жалко, че няма повече "супер-орди" от по 500+ изрода, повечето са по стотина и бързо се разчистват и няма нужда от планиране на маршрути и капани, но май в Challenges менюто има подобни "мисии", още не съм гледал там какво има.

Сега се колебая да си взема Mad Max или Shadow of the Colossus. Лудия Макс съм я изигравал, но на PC преди няколко години и от известно време пак ми се играе. Shadow of the Colossus ми се струва да е доста тегава. Гледал съм ѝ стриймове и знам какво е и ми изглежда много атмосферно и силно заглавие, но в момента сякаш не ми се играе точно такова нещо. (и двете тези заглавия в момента са по 20-тина лева в PS-store).

BundyBari
Мнения: 474
Цитиране
25 юни 2020
@Rostik79 - Аз онзи ден поиграх малко Shadow of the Colossus , колкото да сваля първия колос и я изтрих (оставих я за по-късно) Не ми е до такъв жанр в момента, но определено има атмосфера. Иначе е къса, най-много за 1 уикенд ще я врътнеш и то без маратонски сесии.
Rostik79
Мнения: 2202
Цитиране
08 юли 2020
Гледам случайно оня ден в Play stor-a, че Deus Ex Mankind Divided е на 9 лева и се сетих, че тотално тази игра я бях забравил, а иначе харесвам поредицата. Играл съм първата преди ... около 20 години (баси как лети времето, хора!), двойката пропуснах, но Human Revolution ми хареса.
След като изиграх сега и MD, прочетох ревюто на псето и съм напълно съгласен. Като цяло ми хареса играта, щом видях финалните надписи (ако някоя игра не ми влезе, не се мъча да я играя насила), но е по-слаба от предната и доста по-слаба от първия Деус Екс. Наистина играта не те провокира да използваш въображението и пълния арсенал умения и екипировка. Очаквах да е доста по-трудна. В цялата игра имаше само един момент, където умирах няколко пъти, но се сетих да активирам аугмента за неуязвимост, с който просто пробягах през нивото за 15-тина секунди.
Главният злодей го убих с едно копче, което изглежда съм изтървал кога съм го взел. Вероятно в някоя мисия по-рано.
Самите нива са някак си малки и бързо откриваш я шахта, я стълба, я удобно място да приспиш гардовете. По-нататък даже направо интуитивно усещаш, че зад този сандък ще има пролаз или слаба стена зад вендинг-машината.Говоря за мисиите извън Прага. Просто левъл дизайна е много елементарен. По едно време попаднах в Швейцарските Алпи в една база и си викам "тука ще е мъка". Оказа се, че е едно от най-лесните нива в играта. Базата уж е голяма, но промъкването беше елементарно заради скапаното АИ и левъл-дизайна, който сякаш са го правили в стил "ето играчо, този маршрут, който е най-очевидният, е в същото време и най-лесен."
Озвучаването и на мен ми направи впечатление, че е от бездарни актьори, лип-синка беше смешен. Даже HL2 от 2004-та има по-добър лип-синк.
И аз като псето си бях оставил разни неща и точки за ъпгрейд за "трудните нива накрая", то взе че свърши играта.

Все пак и добри думи мога да кажа - просто ми беше ми забавна играта и я играх с удоволствие.

nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
08 юли 2020
Важното е, че те е изкефила. Аз я имам от камара време в библиотеката но все отлагам. Намислил съм да преиграя HR и след това и тази преди да излезе Киберпънка, ама да видим.
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
08 юли 2020
The_Doctor46
Мнения: 1769
Цитиране
08 юли 2020
Rostik79 написа
Все пак и добри думи мога да кажа - просто ми беше ми забавна играта и я играх с удоволствие.
Също като мен.Аз даже я преиграх.Просто играта ми хареса,въпреки всичките си кусури.По-слаба от предната,но си я играх с удоволствие.Помня само,че първото ми изиграване беше на Коледа и имах доста време за игра.Не знам защо ми се е запечатало това.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
09 юли 2020
Mankind Divided може би е от тези игри, които като ги оставиш да престоят малко стават по-добри, особено и ако изключим бъговете от уравнението (като бъдат изчистени). Обикновено проблемите не ми правят чак такова впечатление, ама щеш или не щеш - като нещо цепи е неоптимизирано ти разваля кефа и те изкарва от атмосферата, дори и да си дебелокож като мен, понеже съм свикнал през годините да мизерствам с кофти PC-та.


Аз пък се хвърлих на Torchlight III, все пак се изкуших, бидейки представител на един от любимите ми жанрове. Ми, далеч е от истината игрицата. Проблеми с оптимизацията и цепене от една страна, но не само това - доста скучен геймплей. Противниците общо взето държат прекалено много на бой, особено специалните, което води до прекалено много кайтване и бавно темпо на битките. Няма особена тръпка от получаване на плячка, като за няколко часа имам чувството, че героят ми не се развива и йота напред. Някои умения изглеждат бъгави и сякаш почти не правят щети. Самите скилове са супер малко... не знам, Wolcen и Minecraft Dungeons са Diablo II в сравнение с Torchlight III. Не знам дали ще издържа и 10 часа на тази игра да напиша едно превю/ревю, докато поне Minecraft Dungeons ме "хвана" за 5-6 часа, преди да свърши съдържанието, а Wolcen поне ти дава илюзията за разнообразие на билдове и всичко, понеже има достатъчно пасивни и активни умения... само за да разбереш после, че половината не работят (което ми напомня, интересно дали тази игра изобщо е оправена, трябва да хвана да прочета някой и друг отзив).

Ама в крайна сметка - ще видим Цушимата какво ще предложи. Надявам се да е някой GOTY претендент, че нещо последните месеци са... слабичка ракийка.

<
1
...
102
...
298
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.