Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
270
...
683
>
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
16 септември 2019
@Charcharo- а къде отива Bnet-a на Blizz или Bethesda launchera- за един приятел питам
nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
16 септември 2019
Е те са си затворен пазар. Не се броят.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
16 септември 2019

Нещо, за което ни се подиграваха като го казахме в GND-Tech ;d

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
17 септември 2019
morgoth_srs
Мнения: 510
Цитиране
17 септември 2019
Хубавото CRT все още си остава ненадминато. За съжаление обаче бяха бая тежки и заемаха много място. Отделно мен лично много ме дразнеше настройването на геометричните изкривявания.
lyubohar
Мнения: 3042
Цитиране
17 септември 2019
В кое точно е останало ненадминато? Имах супер-скъпа iiyama, която имаше ужасен фокус по ъглите и нищо не можеше да го оправи. Предполагам това имаш предвид под геометрични изкривявания. Та какво им е толкова доброто? Първото ми LCD като го пуснах, все едно съм си отворил очите след операция от перде
morgoth_srs
Мнения: 510
Цитиране
17 септември 2019
Цветове, response time, motion, ъгли. A LCD-та хубави нямаше до към края на 2000те. Иначе суперскъпо не винаги значи супер качество
lyubohar
Мнения: 3042
Цитиране
17 септември 2019
Нямаше, но вече има, а ти си написал "все още си остава ненадминато"

За скъпото и качеството ясно, но iiyama-та си я избрах с доста четене и проучване; просто толкова си можеше тая технология по отношение на фокус...Ето ти област, в която CRT беше задминато от първото LCD

morgoth_srs
Мнения: 510
Цитиране
17 септември 2019
Казах, че е нямало хубави. А не че новите хубави са надминали CRT-тата. Така или иначе CRT вече не се произвеждат, а последните модели доколкото съм чувал са били доста зле. Иначе ако Сони решат да възродят CRT-тата може и да си взема

П.П. Моят CRT - някакъв DELL с тринитрон кинескоп втора ръка - нямаше твоите проблеми. Коя година е било това, ако не е тайна?

П.П.П. Иначе не беше ли очевидно, че използвах лека хипербола в изказването си

lyubohar
Мнения: 3042
Цитиране
17 септември 2019
"А не че новите хубави са надминали CRT-тата." И след уточнението продължава да звучи сякаш смяташ, че най-добрите CRT все още са ненадминати от което и да е LCD

Някъде преди средата на 2000-те да е било, първото ми Sony Trinitron беше 1997, значи някъде 2002-3-4 примерно. Беше голям за времето си обаче, 19 инча, което също оказва влияние. Сонито нямаше такива грижи, но то беше 15 инча.

Edit: между другото спомням си пича, който го купи от мен от hardwarebg.com - беше някакъв разбирач по негови думи (на който не му пречеше гадния фокус, но как да е)...и ми обясняваше как това е професионален монитор, страхотен, защо го махам и т.н. И ме пита с какво го сменям, и аз му казах: "със среден клас LCD на Samsung с TN матрица" и той каза "ти си луд, ще съжаляваш". И си спомням как се прибирах към нас и си мислех "деба, май верно се прецаках" От секундата, в която натиснах копчето на LCD-то до ден днешен, когато прочетох тоя пост, не се бях сещал че въобще съм имал тоя монитор...камо ли да ми е липсвал

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
17 септември 2019
По отношение на Blur и Response Time, дори най-добрите LCDта не могат да бият CRT. Дори не са близо. Уви нямаме все още върховна технология, която да е перфектна във всичко.

Както и да e:
https://gnd-tech.com/2019/09/s-t-a-l-k-e-r-clear-sky-review/
Най-сетне го пуснах, че от години бе готово.

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
17 септември 2019
Аз като чуя CRT автоматично чувствам болки в кръста и очите. Но да, когато минах на първото LCD ми беше едно такова... бледо. Макар че поне аз не помня response time-ът да съм го усещал толкова много. Може би защото в онези времена имах скандално лоши видеокарти в общия случай и мечтата ми беше да задържа 30 стабилни кадъра. (Което означава, че съм се изградил като console peasant, заради което може би конзолите не ми правят такова негативно впечатление в технически аспект. )
igra4
Мнения: 2122
Цитиране
17 септември 2019
Първото лсд, и все още съм с него philips19, белия цвят мн ми напрягаше очите фона, но и с тва се свиква при прехода от срт.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
18 септември 2019
@Псе
Аз до 2009та бях свикнал да играя на най-ниски настройки и с по 10-15 кадъра. Именно заради това знам толкова, защото се чудех защо игрите не могат да ми вървят добре. Така свикнах да пипам ini файловете за да извлека колкото се може повече.
Но след като си видял 4K и/или 120+ кадъра... не е приятно пак при тинята. Наистина хората на конзоли не осъзнават колко лошо им е сравнение с дори среден клас компютър.
igra4
Мнения: 2122
Цитиране
18 септември 2019
Псе, преди играеш на 60фпс на макс на пецето, като преди пецето пак съм имал конзола, след сат отказах ПеЦето отново ми хареса гейминга, преди тва фрапсове, ама да върви с 60 фпд, кръпки, пачове, ини файлове пълна тъпня и накрая най-играно цс, тогава още повече яките игри бяха при конзолите. Друго си е от дивана на 50 инчовия ТВ и да играя тва което ми харесва. Не налагам мнение, който си е Пецеджия, нека си бъде, аз съм бил и от двете страни и ако трябва да направя равносметка съжалявам, че си изгубих времето с ПеЦе периода 2005-2013,вместо да играя на PS3, но както се казва, хората се учат от грешките си😀
<
1
...
270
...
683
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.