Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
308
...
686
>
Panthers
Мнения: 128
Цитиране
19 март 2020
За мен числата не означават нищо. Ще се разбере дали стават тези конзоли, като се разбере съотношението между цена и характеристики. И Samsung Galaxy s20 Ultra трябваше да е чудо на чудесата за 1400 дола и се кълняха, че е камера с телефон, а не обратното. А какво се оказа? Може да е камера само в редките случай, когато благоволи да се фокусира. Така, че цифрите, които ни хвърлят са прах в очите. Според мен бокса ги е изненадал и са сядали на чертожната дъска в последния момент. За това не видяхме конзола или игри.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
19 март 2020
"И Samsung Galaxy s20 Ultra трябваше да е чудо на чудесата за 1400 дола и се кълняха, че е камера с телефон, а не обратното. А какво се оказа?"

Don't trust marketing, trust engineers. Това, коета са ти казали е реално невъзможно. И то цифрите го доказват !

"Според мен бокса ги е изненадал и са сядали на чертожната дъска в последния момент."

Невъзможно. Имат чиповете от поне 4-5 месеца. Трябва ти минимум 10 месеца от чиповете да са готови до излизане на продукта.

Panthers
Мнения: 128
Цитиране
19 март 2020
Аз имам точно това на предвид. Горе долу преди 5-6 месеца, като са разбрали какво ще покажат бокса и са променяли в движение. Плюс това клипче с презентацията на бокса е на повече от 2 месеца.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
19 март 2020
Sony отдавна знаят точно какви чипове ще ползва Microsoft, точно както и Microsoft добре знаят какви чипове ще ползва Sony. Тази информация е изтекла преди година, година и нещо вероятно. От производствени източници в Китай и от хора, които са имали тестовите китове на конзолите. Според мен Sony я направиха тази презентация вчера, колкото да кажат - "Вижте, разликата ни с Xbox Series X откъм производителност не е особено значима" и това е. И според мен щеше да е по-интересно да видим я джойстика, я дизайна на конзолата, я някоя игра. Но не това беше идеята на събитието.

За мен си е подвеждащ начина, по който са показани нещата. С това буустване на тактовите честотите малко ми се губи контекста. От рода на колко време може да работи конзолата с пикова производителност например и каква ще е средната. Според мен Sony са се опитали да извият леко числата, колкото да минат 10 терафлопа, понеже звучи хубавичко и кръгличко и това е.

Аз бих се замислил между двете конзоли. Ама вероятно пак ще се спра на PS5 - от една страна заради установилото се по-силно портфолио от игри в последните години и от друга, защото в България вероятно мнозинството ще си купи PS5, а аз искам да продавам игри втора ръка като ги мина.

Panthers
Мнения: 128
Цитиране
19 март 2020
Аз по-скоро си мисля за обратната съвместимост. Според мен са чакали до последно да видят, как ще е на бокса. Ясно ми е, че тези конзоли се разработват от години. Няма как, ако видят, че бокса е по-мощен и да започнат от начало. Според мен на Сони от години не им се иска да има обратна съвместимост. Иначе и аз най-вероятно ще взема 5цата. Къде заради каталога, къде по навик. Имал съм всички до сега, а от боксовете съм имал първите два. Но май няма да е на датата на излизане.
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
19 март 2020
Аудиото при гейминга наистина изостава много, което за мен е пълна загадка. Тепърва откриват термини като Dolby Atmos, 3D sound objects и т.н. Технологии, с които за кино съм се оборудвал отдавна и които работят и допринасят съществено. За Playstation слушалките ми има 5 профила на кръст, което е смешно и показва, че за разработчиците звукът е от третостепенно значение.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
19 март 2020
Ако не може да се сложи на трейлър, не стаа.
Затва "muh cinematics /movie-like / graphics / voice acting" са на такъв култ...
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
19 март 2020
По-хубаво аудио няма да го чуят 90% от хората. Дали защото ухото им изобщо не е тренирано за това, дали (и по-вероятно) защото използват вградените колонки на телевизора да слушат игрите или пък слушалки за 10 лева. Което ми напомня, че самият аз трябва да си купя читави слушалки, че имам едни работни точно за 10 лева в момента, дето за нищо не стават.

А обратната съвместимост - аз все още чакам да чуя условията за нея. Въпросът ми е дали ако имаш диск на някоя игра просто го ръгаш в дупката на петицата и тръгва или има... уловки. Примерно PS4 игра върви на PS5, ама трябва да я купиш наново.

vanmx
Мнения: 656
Цитиране
19 март 2020
Псевдо филмите не само че са по прости, ами и хората това ги кефи - евтините уау ефекти. За мен лично е яко усещането като гръмна някой в някаква игра да гледам безжизнения му труп как се свлича реалистично по склона, ако може и някакви рани и карантии да се появат според вида оръжие, разстоянието от целта и мястото на попадението, ама повечето хора са доволни от иначе зрелищна но скриптирана анимацийка.

Примерно Max Payne 2 и до ден днешен е ненадмината откъм интерактивност и физичен модел на абсолютно всеки предмет в играта. Игра където можеш да усетиш силата на всяко оръжие, всяка потенциална мишена има определена маса и се държи по различен начин като го гръмнеш, куршумите също имаха 3д модели и бяха различен размер и правеха различен демидж. Всяка вратичка можеше да се отваря, почти всичко стъклено и керамично нещо можеше да бъде счупено. Имаше и истински огледала. И всичко това вървеше на пентуим 3 процесори, а в сравнение един Uncharted 4 в това отношение е като 8 битова игричка от 1989-та. Така че не вярвам анемичните процесори на сегашните конзоли да са проблем. Хората искат да гледат шарени картинки - индустрията това предлага .

KKND
Мнения: 124
Цитиране
19 март 2020
На Сони обратната съвместимост добре им се получи и на това поколение с ремастърите Уловка със сигурност ще има в това съм повече от сигурен. Първо бяха със 100% обратна съвместимост, сега с първите 100 най - играни игри
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
19 март 2020
@pseto: прав си, но това е една маркетингова ниша, която има мегдан да се експлоатира. Просто трябва хората да бъдат убедени, че имат нужда от по-хубав звук. За съжаление това наистина няма как да се случи от трейлър, след като трейлъра ще го слушаш на шити слушалките си
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
19 март 2020
@vanmx
Точно това е, защото в Max Payne 2 са прекалкулирани много ефекти. Примерно виж Ballistic системата в Men of War или дори STALKER, тя яде бая ресурси. Дори и от Zen 2 ядра
Но ако искаш ОЩЕ повече, еми да, PS4 няма как да се справи. Той не е с много по-бърз от Pentiuma в per core performance.
Zen 2 ядро на 3.2 Ghz e не два пъти а около 4-4.5 пъти по-бързо от ядрото на PS4ка.

"ми и хората това ги кефи" именно. Ебаваме се много с играчкин, но не е много под нивото на средностатистическият геймър.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
19 март 2020
Сега е момента
https://gnd-tech.com/2020/03/5-masterpiece-games-about-a-virus-or-plague-outbreak/
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
20 март 2020

@Vanmx
е това трябва да е минимума ;d

Mitko6000
Мнения: 1209
Цитиране
20 март 2020
Дано я направят както при Xbox One поне. То е ясно, че няма как да направят 100 процента, както правеха с PS1 при 2-ката и 3-ката. Трябва да се лапат допълнителни приходи, все пак. Във всеки случай, едва ли ще си купя 5цата. Компютъра ми е приличен и PS4ката няма грешка, поне при мен.
<
1
...
308
...
686
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.