Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
141
...
252
>
Freenod
Мнения: 101
Цитиране
13 май 2020
Netflix не се подържа качествено за Бг особено откъм субтитри,да не кажа въобще не се подържа,плащах 3 месеца премиум ,преди година-година и половина ,масово сериалите от втори сезон нататък дори хитовите имат субтитри само от google trasnlate ,сега не знам дали се е променило положението,но лично на мен след работа цял ден не искам да слухтя ,за да не пропусна някоя реплика или да се напрягам пак да чета английски събове ...Не знам защото ,HBO са по-дълго на българския пазар или има друга причина но всеки сериал буквално има субтитри 7-8 часа след премиерата в САЩ .А може и да си въобразявам но HBO сериалите са някак по консистетни като качество,Netflix бълват оргинално съдържание постоянно ,но може би на 10 сериала,си залужава някой заглеждането по-дълго време .
lyubohar
Мнения: 3059
Цитиране
13 май 2020
Не си въобразяваш, Нетфликс спряха официално превеждането преди около 2-3 години. В началото като влязоха в БГ, всичко беше преведено. В HBO всичко е преведено, да. Не бъркаш и за качеството на сериалите Всички класики са на HBO. Макар че в документалните сериали Нетфликс дръпнаха много напоследък. С пъти повече пари е неизбежно да вадят все по-добри продукции.

Иначе много спокойно се гледат с английски субтитри, аз нямам нужда, но жена ми така предпочита. В началото ѝ беше тегаво, след 1-2 сериала изгледани така, вече ѝ е абсолютно все тая дали са на български или английски субтитрите.

Panthers
Мнения: 128
Цитиране
13 май 2020
И аз мисля, че hbo има супер класики. До ден днешен любимите ми сериали са Сопрано, the wire и OZ. Но Netflix в последните години направиха доста добри сериали и филми. Ако се разровиш може да се намери доста качествени неща. Дори в последните 1-2 години определено гледам доста повече Netflix точно заради оригинални продукции. И най-вече stand up.Там нямат равни. Както беше с HBO преди години. Разбира се всичко това е условно. Въпрос на вкус и предпочитания. Относно субтитрите за мен нямат оправдание. След, като пускаш услуга и искаш пари за нея, трябва да е направиш и предположиш по правилния начин. Защо в някоя западна държава не превеждат с google. Как ще реагират германците примерно, ако им продават услуга с такъв превод?! Тук не става дума за голям или малък пазар. Важно е отношението. Аз лично нямам проблем да гледам с английски субтитри. Дори когато имаше български пак гледах с английски. Така съм свикнал. Но не е в това въпроса. Трябва този избор да е оставен на потребителите.
Rostik79
Мнения: 2208
Цитиране
13 май 2020
Подхванах и аз най-сетне The Wire. Добре, че е преведен в HBO, че дори и да владея свободно английски, използват такъв нечовешки жаргон, че едва ли и 50% щях да хвана. Даже се чудя на български кой го е превел и доколко е точен превода.
lyubohar
Мнения: 3059
Цитиране
13 май 2020
The Wire е тегав в оригинал, факт
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
14 май 2020
То си е до навик с акцентите, аз явно съм гледал достатъчно американско кино и в общия случай гето разговорите ги хващам почти изцяло. Макар че няма да си кривя душата, на Снууп например ѝ разбирам някъде 50%. (Която е един от най-бруталните герои, бях я забравил, че тъкмо приключих с четвърти сезон.) На мен британските акценти винаги са ми били по-тегави, защото там хем нещата се произнасят по различен начин, хем се използват и всякакви нестандартни думи. Имаше преди години един як английски сериал само с два сезона май беше, Life on Mars, който се развива през 70-те години в Манчестър - там хващах 30% от разговорите, просто ми трябваха субтитри. Трейнспотинг бих си го пуснал, за да видя дали поне в днешно време ще мога да го гледам нормално, ама мноого се съмнявам.

А за HBO - както писах и назад си зависи. Просто са в бизнеса по-отдавна, съответно при цялото изплюто количество сериали имат и повече хубави (и гениални, The Wire наистина е нечовешки добър, не очаквах на второ гледане да го оценя дори по-високо, отколкото на първо). Netflix ми харесва, че експериментират повече, по-скоро одобряват всичко наред... което води и до някои недоразумения, и до страхотни, нестандартни неща. Примерно 13 Reasons Why е як сериал (аз гледах само първи сезон, за останалите не ми харесват отзивите, а и това си е концепция за един сезон, нататък няма как да не отиде в коша). Но тук пак опира доколко човек е фен на сериалите и може да прощава дефектите им, примерно ако гледаме нещо с приятелката - 2/3 от сериалите няма да ги издържа, понеже ми стават скучни. За този случай съм оставил "добрата" 1/3.


П.С. По тази тема за Netflix горе - нали преди време имаше оплаквания, че ги няма всички сериали в България, които са налични на запад? Да не би да не са смогнали да ги преведат и за това не са ги пускали, а сега просто пускат всичко наред, непреведено или не? Някак това би оправдало непреведеното съдържание, защото иначе Netflix са в ситуация на губещ-губещ, в единия случай критики, че няма превод, в другия - че го няма всичко.

lyubohar
Мнения: 3059
Цитиране
14 май 2020
Точно Снууп я кастват малко след затвора и след сериала прави някаква простотия и се връща пак
LethianDream
Мнения: 2516
Цитиране
14 май 2020
Проблемът на Нетфликс за мен е основно в съдържанието, не в субтитрите, гледам всичко с английски субтитри.
Но там се правят само някакви сериалчета на килограм без никаква стойност. Дори на най-големите им хитове като The Haunting of Hill House издържам максимум два-три епизода. Документални лайна не гледам и никога не са ми били интересни- Майкъл Джордан по пътя от гетото или Майлс Дейвис, мерси, ама няма нужда Манга ако искам да гледам си пускам специализиран канал например Крънчирол, така че буквално няма нищо, което да си струва в Нетфликс. Ако не беше шернат профила ми, веднага го триех и си спестявах абонамента. HBO е друго, там има много стойностни филми, топ сериали като GoT или Западен Свят, дума не може да става за сравнение с Нетфликс.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 894
Цитиране
14 май 2020

Freenod
Мнения: 101
Цитиране
14 май 2020
Понеже се разговорихме за оригиналните продукции последното,което наистина ме впечатли от Netflix беше LOVE DEATH + ROBOTS ,сега да си призная все се каня да започна Black mirror ,което от разговори и коментари мисля ,че ще ми хареса ,но да се върна на класиките на HBO понеже не видях,по-назад в коментарите някой да споменава True detective(първи сезон),Deadwood ,Band of brothers,Pacific и може би моя номер едно Rome ,тези сериали просто имам чувството ,че не "остаряват" нито технически ,нито сценарийно,който ги е пропуснал препоръчвам да им даде шанс.

P.S Моята оценка за The Witcher ,въпреки всичките му проблем 6,5/10(надявам се да надградят в бъдещите сезони) ,но в името на коя политическа коректност трябваше да кастнат актрисата в ролята на Triss Merigold ?!

lyubohar
Мнения: 3059
Цитиране
14 май 2020
Deadwood го гледам в момента и е велик, наистина. True Detective 1 също. Band of brothers така и не го изгледах навремето, сега си мисля, че ще ми се стори прекалено остарял кинематографично. Rome ми е в списъка и чака ред, макар че го тествах преди време и нещо не ме грабна.

Иначе LOVE DEATH + ROBOTS мен също доста ме впечатли, а Black Mirror, особено в по-инди периода в началото, е страхотен.

Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 894
Цитиране
14 май 2020
lyubohar
Мнения: 3059
Цитиране
14 май 2020
Да, даже го спряха за съжаление.
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
15 май 2020
Някой гледал ли е The OA. Казват че бил добър сериала, но по някаква причина уж са го спрели след 2 сезон.
Peshp
Мнения: 287
Цитиране
15 май 2020
Аз почнах Dark преди няколко дена. Сериалът е добър и доста добре разказан. Това пътуване във времето и цялата теория си е интересна. Единственият ми проблем е че действието се извършва в Германия и всички говорят на немски език, не знам ама много кофти звучи този език и добре че намерих субтитри, че да го гледам спокойно.
<
1
...
141
...
252
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.