Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
145
...
254
>
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
23 май 2020
"Няма нищо лошо в крайните изказвания, когато ги правя аз."
Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
lyubohar
Мнения: 3089
Цитиране
23 май 2020
Подкрепям напълно Dandelion. Не може да се съди за киното по това, което излиза по моловете. Който търси - намира. Иначе лично на мен Нолан не ми е дори в топ 10, виж Вилньов е друга бира...
nightwarrior
Мнения: 3975
Цитиране
23 май 2020
Не знам, аз клоня към харесване на Нолан. Като цяло прави интересни неща и не се сещам за негов филм дето ми е бил скучен. Да, ясно, че не всичко негово е висше кино, но има някои много солидни попадения - Мементо до ден днеше ми се сред любимите филми, точно заради решението на Нолан как да го разкаже. Имах проблеми с недомислици особено в Интерстелар, ама тва си е мой проблем явно.

Както и да е, "сър Нолан"

lyubohar
Мнения: 3089
Цитиране
23 май 2020
И аз го харесвам, всичко съм му изгледал и съм се изкефил, просто не ми е най-любимият режисьор...
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
23 май 2020
lyubohar
Мнения: 3089
Цитиране
23 май 2020
Много добре казано. Минимализмът не му е силна страна на Нолан, Mad Max наистина е учебен материал.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
23 май 2020

Що годе съм съгласен.

lyubohar
Мнения: 3089
Цитиране
23 май 2020
Прочети "Дзен и изкуството да се поддържа мотоциклет" по темата за обективното качество
LethianDream
Мнения: 2561
Цитиране
23 май 2020
Новият Мад Макс е най-прехваленото възможно лайно, а да се сравнява с Нолан е като да сравняваш Берое с Барселона- дори не му е в лигата. Не спирам да си гледам трейлъра на Тенет, а вие си говорете глупости, не ми пречите.
igra4
Мнения: 2122
Цитиране
24 май 2020
Кво е мад макс некав кара таратайки в пустина, а у ефектченца. Не ми звечи добре, по-добре гледайте оритинала от 79. Същата работа с екзорсиста новия неква боза, а стария от 70те шедьовър. Даже днес се сетих за уичъра и веднага с уичъра се сетих за оная помия дето и се празни простолюдието гейм оф тронс, еми що е харесвана. Слагат ви двама уж мъжкари или там квито са и почва яко ебане на някви пачи и нещастините се кефят на тва, и после по форумите се питат ти коя опъна в уичъра Сири или Йенефер. Все пак, всеки избира какво да гледа, но имам сякаш повече доверие на Летиан, защото виждам че е ценител, бях по аднал на трейлър на Тенет и сега ще видя какво представлява.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
24 май 2020
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
24 май 2020
lyubohar
Мнения: 3089
Цитиране
24 май 2020
Нолан е страхотен кинематографично и филмите му изглеждат страшно въздействащо. Например Dunkerk. Обаче образите са му адски плоски и елементарни, като от филм за Джеймс Бонд са. Също историите са фалшиво-сложни, с много нива и наслагаване, без това въобще да е необходимо (но изглежда ефектно за непретенциозни зрители) и в този смисъл има много да учи от братя Коен, например. Не се заблуждавайте, Нолан е добър режисьор, но е абсолютно мейнстрийм и за кежуал киномани, което е точно обратното на "ценители".
LethianDream
Мнения: 2561
Цитиране
25 май 2020
Любо, кажи ми режисьор, който е по-добър от Нолан? Слушам с нетърпение, защото на Данделиончето съм изгледал всичките филмчета, които е изредил като недоебана ученичка пред класната си и мога да те уверя, че окей, доста са добри, но не бих седнал да гледам никой от тях повече от веднъж, а това само по себе си говори много. Обожавам Бергман и Тарковски, но филмите им бих гледал да кажем два пъти, особено Тарковски ми носи много тъга и размисъл. Нолан? Нолан е гений. И въпреки че има някои грешни стъпки като Дюнкерк, цялостно филмите му са толкова силни и въздействащи, че искам още и още. Инсепшън е гениален на толкова много нива, които братята ти Коен дори не са замислили да вкарат във филмите си (никога не са ме кефели те и техния начин на разказване, не е моето това). Мейнстрийм е в твоите очи, за мен мейнстрийм е например Роланд Емерих или Майкъл Бей. Нолан си има схеми на разказа, пъзели, които имаш чувството, че решаваш, и всичко това, тези перфектни сценарии съчетани с топ актьори, които в неговите филми се раздават на макс. Дори един средняк, бих казал набеден актьор като Патинсън се вижда как играе като куче в трейлъра на Тенет. Но няма да си хабя думите, всеки има право да харесва каквото иска, просто за мен дори един Вилньов има много пропуски във филмите си, които при двата феноменални филма на Нолан (и най-силните му лично за мен) отсъстват (Генезис и Интерстелар). Пак казвам, Нолан ми е носил и разочарования, след страхотния Черен рицар ни поднесе едно продължение, което меко казано не ставаше, май това е филма, който съм гледал само веднъж на кино..или Дюнкерк, където както ти каза, образите не бяха изградени по начин, който да грабне зрителя. Но Тенет още по трейлърите си личи, че дълбае там, където Нолан ни остави след Генезис и Интерстелар. Така че от мен ще има поне 5-6 пъти гледане на кино, поне такова чувство имам, дано не се окажа лош пророк и хубавият трейлър да лъже за филма (което е напълно възможно). И много благодаря за съветите ви, най-вече на Данделиончето, който реши, че явно имам дупки за попълване и ми дава съвети да гледам филми, които ВЕЧЕ СЪМ ГЛЕДАЛ.
P.S. "Няма нищо лошо в крайните изказвания, когато ги правя аз." - Драконе, ти други не си правил, откакто те помня Малко да посея в твоята градинка, пълна с космически симулатори и други "фентъзи" лайна.
P.S. 2 - Найт, не очаквах, че харесваш Нолан, приятно изненадан съм, мислех, че си от другите "ценители" тук
P.S. 3 - Марсианецът на Скот е такава рядка помия, че не искам да го коментирам. А Паразитът е толкова далеч от великите образци на КОРЕЙСКОТО кино, че мен ме е срам, че този филм взе Оскар за най-добър филм, при положение, че имаме такъв ШЕДЬОВЪР като Олдбой, който дори не беше отразен навремето.. Изобщо цялата трилогия на Чан Уук Парк е изключителна - ако не сте гледали Симпатия за мистър Отмъщение и Лейди Отмъщение, препоръчвам с две ръце. По дяволите, дори Аз видях дявола е класа над Паразита като стил, начин на разказване и емоция.Така че толкова за Паразита и желанието на Данделион да се покаже като разбирач без да е следил изкъсо корейското кино.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
25 май 2020
<
1
...
145
...
254
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.