Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
147
...
251
>
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
26 май 2020
Dandelion, този спор за Fury Road щях да го започна на драго сърце, когато ми беше пресен преди 5 години, сега имам бегли спомени за него в съзнанието си. Няма шанс да го гледам отново, нито пък да изгледам видеото горе, което си е 1/3 от филма. Но и няма смисъл, понеже всички знаем, че нито аз мога да променя моето мнение, нито ти моето. Това не помня дали съм го виждал и един път във форум в живота си.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 892
Цитиране
26 май 2020
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
26 май 2020
Пичове, дали ви кефи Mad Max или не не беше важното във видеото на Шад

При все това за мен е 7/10. Дадох са парите, беше ОК, но не ме впечатли толкова. Не е за мен май.

Иначе моето мнение може да се промени от форумна дискусия. Не е лесно но е възможно. Зависи от темата обаче.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
26 май 2020
Между другото, аз почти не гледам/чета нещо по два пъти. Още по-малко ако ми е харесало. Нито един от любимите ми филми не съм гледал по два пъти, с едно изключение. Не знам защо, просто не го правя откакто пораснах. Това не го казвам като атака, просто за мен е странно това.
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
26 май 2020
При мен е обратно.

Препрочитам неща, които харесвам. Властелинът съм чел седем, осем пъти, Силмарилион пак там някъде, Хобит като дете нямам представа колко съм препрочитал. Останалите неща на Толкин съм препрочитал доволно. Филмите не бих ги пуснал повторно, освен ако не ме накарат в къщи да си направим кино вечер. Пратчет се каня да го извъртя това лято пак.

Преигравам любими игри. Рядко веднага, след като я завърша, но след време със сигурност я пускам пак.

Повтарям любими филми без да ми ми мигне окото. Без да се вълнувам от това дали е всепризнат шедьовър или съм единственият, който го харесва. Свалям си Джейсън Борн, врътвам ги и си ручам пуканки.

Общо взето не довършвам нещо само защото съм го почнал било филм, книга или игра, ако не ми хареса, но ако ми допадне, има голяма вероятност да повторя.

Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
26 май 2020
Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 892
Цитиране
26 май 2020
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
03 юни 2020
Аз да се завърна към сериалите. Тези дни гледах Space Force поради липса на друго - адски слаба ракия. Ако не беше за фон щях да съм го махнал след 2 епизода, но дори и като фонов ми е на кантар.

Rick&Morty - малко насилени ми идват последните епизоди, явно на Джъстин Ройланд му трябва повече време за зареждане след поредния сезон. Ама мисля, че сериалът горе-долу е достигнал лимита си, първите два сезона бяха абсолютно нечовешки, но след това извращенията намаляха сериозно.

Хванах и What We Do In The Shadows. Доста яко сериалче, на мен този жанр на комедийните mockumentary-та ми е 50:50, The Office не ми допада хич, Parks and Recreation пък ме радва (макар че там Рон Суонсън краде 2/3 от шоуто). What We Do In The Shadows е от допадащите ми.

nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
03 юни 2020
Аз пък от Space Force съм по-скоро доволен. Ама според мен те са си виновни, щото го рекламират като комедия формата е 30 минутка(като за комедия и т.н.), но не смятам, че жанрово е комедия. Да тук там има моменти на които съм се разсмивал, ама това е... по-скоро фарс, сатира. Да и фарса и сатирата могат да са доста смешни, но тук не са ползвани така. Поне аз така го усещам. Има някакъв вайб, който ми харесва, а и Малкович и Карел доста добре партнират.

What we do in the shadows филма беше забавен, не знаех, че са направили и сериал, ще му хвърла око.

Rostik79
Мнения: 2201
Цитиране
04 юни 2020
Аз изгледах Inhuman Resources (Dérapages) - френски, 6 епизода. В главната роля - Ерик Кантона. Впрочем играе съвсем прилично този човек, а сериалът е много силен.
Space Force на втория епизод го приключих като почнаха да говорят с шимпанзето. Дотъпя ми нещо.
Сега почнах Manhunt: Unabomber, че почти нищо не знам за този случай и започва интересно първите два епизода.

Някой заглеждал ли е I Know This Much Is True - с Марк Ръфало, където играе двойна роля. Струва ми се, че ще е прекалено драма.

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
09 юни 2020
Този сериал с Ръфало само по плаката ми изглежда брутална драма. Мисля да пасувам, тези неща не са за мен вече.

Минах тези дни Alex Rider - сериалът беше буквално на границата да го спра. Само това, че беше фонов го спаси. Но той си е по-скоро тийнейджърски, няма някакви брутализми, историята е като цяло посредствена. Абе някаква тийн шпионска дъвка, която трудно бих препоръчал.

Сега за пореден път се чудя какво има за гледане. Даже с погнуса се върнах към Billions, който е почти толкова детински откъм случващо се, колкото и Alex Rider. Ама като те чакат 10 бъга и имаш нужда от фон - и това става.

Rostik79
Мнения: 2201
Цитиране
10 юни 2020
Една от мистериите на този свят е как гледате сериали като фон, докато правите нещо друго

Изгледах и TABOO тези дни. Хареса ми, макар да очаквах да има по-дълбока мистерия и мистицизъм.

BundyBari
Мнения: 474
Цитиране
10 юни 2020
Една мисъл ми се въртеше постоянно в главата, докато гледах новия Терминатор от 2019 год. и тя е, че в днешно време термина "фен-сървиз" е мръсна дума. То бива копиране на Терминатор 2 ама те са се уляли направо. И въпреки всичко го изгледах с кеф, нещо което все по-рядко ми се случва. Но тази практика да не се вкарва нищо ново в продълженията, а само да се копират стари класики адски много ме дразни. Същото е и с новите филми за Star Wars.
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
10 юни 2020
Е, точно тези примери не са точно "фен сървиз" подход. По-скоро "фак ю, фенове". 😂
Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
10 юни 2020
И аз не смятам, че е фен сървиз. Фен сървиз в Star Wars би било примерно Люк да става за нещо, а не да го използват за сърдито старче, бозаещо от извънземно. Че за тренировка не го ползваха.

Разбирам те какво имаш предвид обаче. Основните сюжетни линии на първия от новата трилогия и Нова Надежда са почти едно към едно. Разликата е, че сега просто искаха героят да е жена и че който е писал сценария нямаше ни най-малко понятие от Hero's Journey като нарътив изобщо и създадоха едно от най-абсурдните Мери Сю-та евър.

Подобна е ситуацията и с Терминатора.

Не е фен сървиз, а рециклиране на стара формула, която се е харесала. Проблемът е, че обикновено не разбират кое във формулата е било харесано и мислят, че ако сменят действащите лица с жени, всичко ще се оправи - Star Wars, Ocean's Eight, Ghostbusters.

Очаквам да направят римейк на Junior, ама вместо Арнолд да сложат жена, това вече ще е революционно.

<
1
...
147
...
251
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.