Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
LethianDream
Мнения: 2508
Цитиране
25 март 2024
Да, видях, тамън ще издухам останалите три епизода днес/утре преди финала в сряда, идеално се получи
Rostik79
Мнения: 2206
Цитиране
26 март 2024
Art3mis написа
И аз нямам кой знае какви забележки, но не съм чела нищо от книгите, и ако го направя, подозирам, че ще изсипя една кофа критики/като махнем, че общо взето им набрах яко на чайниците за поканата от името на човечеството, сякаш не им стигаше простотията с Ухан/.

Много приятно изненадан останах от Трите Тела! Дори и чел книгата (само първата), почти нямам забележки към екранизацията, при все множеството промени, но са направени по добърт начин. Общо взето историята е напълно същата и следва същата схема от книгата.
Някои персонажи не само, че не са 1:1 копия на тези от книгата, ами дори един от главните персонажи тотално не присъства и е заменен от двама други, но въпреки това не се издразних. Отлична продукция! Остават ми последните три епизода.

LethianDream
Мнения: 2508
Цитиране
26 март 2024
Аз не знам какво да правя- дадоха ми първата книга на Трите тела и се чудя да чета ли първо, или да гледам сериала директно?
Утре си завършвам Констелацията и може би е редно да почна Трите Тела като следващ сериал
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
26 март 2024
Не виждам как ще завършат Constilation за един епизод, дано не е там в последния издънката.
Аз стоически се въздържам д агледам Шогуна, за да излезе целият и се чудя с какво да запълня до края на април времето - първият сезон на Halo ме отказа да гледам втория, може би ще се насоча Маями вайс и китайския 3BP.
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
26 март 2024
3 тела на нетфликс за първи път виждам положително мнение на Rostik79. До сега нали казват че оригиналния сериял е в пъти по добър. На нетфликса не съм го гледал още и не мога да сравня. Halo серияла - ако трябва да се гледа от към история на игрите си е пълна подигравка. 2 сезон повече тъпи драми и има голям напредък от към мастер чииф, вече не само без каска, а и без брони си щъка нонстоп.
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
26 март 2024
Rostik79
Мнения: 2206
Цитиране
27 март 2024
Ей, аз още третият филм не съм гледал
LethianDream
Мнения: 2508
Цитиране
27 март 2024
И аз не съм гледал третия, то май и по-добре Само ще си разваля приятната представа за тази поредица. Първата част обаче си е вечна класика - от яденето на бургера в луксозната кола до тийнчето с девствения мустак, което иска да изведе щерката на Мартин Лорънс
Rostik79
Мнения: 2206
Цитиране
28 март 2024
Констелацията свърши умерено интересно, но не чак толкова зарибяващо, че да чакам с нетърпение следващ сезон, ако ще има такъв. Някак си сякаш няма какво да ме човърка какво ще се случи повече.

Трите Тела в последните 3 епизода изгубиха ритъм след силните първи 5 и се появиха някои дразнещи моменти. [SPOILER]Това да ускоряваш капсула в космоса чрез детонация на ядрени бомби ми се струва малко too much. Още повече, че в тази капсула има органична материя, която би трябвало да стане на пихтия от радиацията на 300 детонации една след друга.
Да не говорим, че има вече напълно реална концепция за ускоряване на микро-сонди до скорост 15-20% от светлинната, чрез използване отново на платна, но ще се ускорят от лазерен лъч.
Казва се Breakthrough Starshot този проект, на който му е интересно.

nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
28 март 2024
Възможна спойлване, четете на свой риск.

Breakthrough Starshot проекта мисля, че го почват поне 3-4 години след излизането на третата книга. Та вероятно автора е работил с каквото има. Тази теоритична система с бомбите мисля се появява за сефте след втората световна. Колкото до материята, ние и сега имаме материали, които помагат срещу радиацията. Всичко дето изстрелваме от земята и без друго има защити от космическа радиация. Друг въпрос в колко е възможно да се сложи защита и да е леко, но пък в книгите/сериала нанотехнологиите са доста по-напред от това което имаме сега, та на теория може би е възможно.

Те последните три епизода(особено последния) са си сетъп за втори сезон. Особено с нещата от по-късните книги изтеглени по-рано(капсулата).

Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
29 март 2024
За мен Constellation по-скоро не завърши, изобщо не ми допадна начинът, по-който замазаха края.
Някакви суперлативи във френдлистата ми фейсбук гледам за Джентълмените на Ричи...
LethianDream
Мнения: 2508
Цитиране
29 март 2024
Направо си завърши с брутален клифхенгър Констелацията, днес сутринта го изгледах преди работа и се смачках от кеф
Поне още два сезона са им в главите да извадят, поздравче за Артемис, че тя обича да гледа ЗАВЪРШЕНИ сериали с по един сезон, каквиото май не съществуват
LethianDream
Мнения: 2508
Цитиране
29 март 2024
LethianDream написа
Направо си завърши с брутален клифхенгър Констелацията, днес сутринта го изгледах преди работа и се смачках от кеф
Поне още два сезона са им в главите да извадят, поздравче за Артемис, че тя обича да гледа ЗАВЪРШЕНИ сериали с по един сезон, каквито май не съществуват
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
29 март 2024
Що да не съществуват? Има сериали дето са си завършени на 1 сезон - примерно тия дето участва Фланаган (Midnight Mass, Haunting of Hill House и т.н.). Отделно има и такива, дето сезоните нямат сериозно значение. Примерно спокойно можеш да изгледаш сезон 2 на Рийчър и няма как да се загубиш кой кой е и за какво се бори. Същото е с True Detective примерно.

Казвам го щото аз примерно съм доста бъхнат и хич не харесвам незавършени неща. От както съм с достъп до интернет, на пръстите на едната си ръка мога да преброя сериали, които гледам седмица за седмица. Обикновено чакам минимум да свърши сезона(ако не и сериала).

LethianDream
Мнения: 2508
Цитиране
29 март 2024
Е, те не са сериали, а мини-серии, поне тези на Фланаган. Но повечето нормални сериали си имат винаги повече от един сезон, така са направени и замислени - и то за ваше огромно съжаление с Артемис- обикновено навързани. А лично аз никога не бих седнал да гледам сериал от средата- примерно в средата на Ричър или Истински детектив..не е нормално поне за мен.
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.