Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
313
...
686
>
Panthers
Мнения: 128
Цитиране
03 май 2020
Някой може ли да ми даде мнение за Total War:Attila. До утре е 12 евро в sream и се чудя дали да е взема. Взех Shogun 2 и много ми харесва, но искам и една на нашия континент. Гледах една битка за Рим и изглеждаше добре. По-скоро искам да знам дали е балансирана. Бъгове не би трябвало да има вече след толкова години. Или ако има някоя по-добра от намалените в момента total war да ми кажете, която е добра.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
03 май 2020
Преди 5 години като го играх балансът изобщо не беше добър. Слаби стрелци, класическата тактика един ред пехота отпред плюс конници по фланга работеше повече от безупречно. Нищо общо с Shogun II и добре балансираните армии тогава. За техническите проблеми няма да говоря, те бяха покъртителни, ама за 5 години трябва да са изчистени. Друга голяма моя критика в ревюто ми от едно време беше AI-то в кампанията - как почти на random ти обявяват война 1-2 фракции, за след тях - всички фракции, и като ти обявят война си пращат всички армии към тебе през цялата карта да те преследват с цената на всичко. Изобщо си заебават собствените територии и всичко и те гонят като за последно. Плюс това компютърът изкарваше някакви титанични армии от абсолютното нищо, убиваш 2-3-4-5 и той пак идва след няколко хода с ебаси взводовете.

За мен тази игра е недоразумение, също както и Rome II. Ама пак казвам, това беше преди 5 години, не знам колко точно е оправено с времето. Ама щом те изкефи Shogun II, не мисля, че Attila ще те впечатли. Но кой знае, все пак 25 лева не са края на света. Днес минах през Практикер и толкова пари дадох за някакви глупости, че накрая на касата се запитах дали това е реалния живот или сън. Тъй че можеш да го пробваш.

Аз все пак си взех DLC-тата за Shogun-а, докато бяха намалени, може да му хвърля един поглед и на него скоро в този му вид. Интересно ми е как ще ми се стори след Total War: Three Kingdoms.


А за COVID-19 - мисля, че студията до някаква степен ще се адаптират. Мисля, че ще пострадат най-вече онези с най-подозрителната култура. Дето преработват служителите си. Понеже когато си хоум офис всичко е оставено на съвестта ти, наистина има всякакви системи за следене на активността и прочее, ама си е друго, когато има някой комплексар да ти бие сол над главата. Та в такива компании ще спадне производителността, защото няма да могат да въртят камшика достатъчно много. В по-нормалните компании ще има някакви седмици забавяне, понеже изцяло преминаване към домашна работа все пак си иска технологично време, но след това ситуацията трябва да е горе-долу подобна. Тъй че не мисля, че Assassin-ът ще се забави, нито пък Cyberpunk-а. Ама кой знае, де.

@PeshP - като в Mount&Blade няма да направят геймплея, това е ясно. Предполагам, че тези допълнителни викинги или ще са някакви спомагателни NPC-та, както е било досега в серията, или ще са част от някакви мини игри. Естествено ако се направи нещо като Mount&Blade ще е мега яко... ама...

Panthers
Мнения: 128
Цитиране
04 май 2020
Да. 25 лв не е нищо. Взех е играта, че Total War серията винаги държи цена с години. За момента не мисля да е пробвам даже. Много съм се закачил за Shogun 2. Наистина много балансирани битки се получават. Основно играя custom battles срещу компютъра на трета трудност. Пробвам всякакви варианти и отряди. Определено всеки отряд се усеща различно и можеш да видиш разликата на бойното поле. Разбирам защо е водят за една от най-добрите игри в серията.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
04 май 2020
Аз в Total War серията най-малко съм играл точно на custom битките. Винаги ме влече към кампанията, макар че 90% от кампаниите ги заебавам в средата. Просто ме радва да измисля някаква извратена комбинация и да пробвам дали ще проработи (което предполагам доста фенове ги влече). Именно и заради това ме кефят игрите с по-разнообразни възможни билдове, а не тежка пехота с много защита + коне по фланга. (Между другото в оригиналния Rome имаше едно яко радващо ме нещо, имаше едни единици на германските племена с very long spears, които сякаш бъгваха повечето противници и те не можеха да стигнат до тях; с тях в някои ситуации 1 на 1 беше възможно да убиваш и праеторианци, а това беше най-базова единица).
Panthers
Мнения: 128
Цитиране
04 май 2020
Аз също играя много на кампанията в total war. Но на shogun 2 реших да пробвам custom battles, за да изпробвам различни видове тактики в нападение и защита. Също искам да направя армия с различно ядро (мечове, стрелци, конница и дори нинджи). А Shogun 2 е идеална за целта защото баланса е на топ ниво. Не съм играл последната, но от теб разбрах, че и тя ще е доста добра. И там битките ще са доста балансирани, но компа ми ще се натовари с нея. Трябва да ъпгрейдна машината. Още повече, че не съм впечатлен от ПС5 и най-вероятно ще хвърля повече пари в компютър вместо в по-слаб комп + Пс5. Тъкмо за Total War Troy.
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
05 май 2020
Аз пък играя само на картата, битките изобщо не ме грабват...Опитвам се да се запаля всеки път и не се получава. За щастие играта си е напълно пълноценна и като стратегия
igra4
Мнения: 2122
Цитиране
05 май 2020
Тая блек флаг била доста добра игрица, браво на Юбисофт, колкото и да ми е трудно да ги похваля😀
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
06 май 2020

Много е тъжно, че в днешно врема само игри като RDR 2 следват логиката на Crysis 1 и DOOM 3.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
06 май 2020
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
07 май 2020
Пичове, направих нещо, което досега не съм правил ;d

https://wooting.io/wooting_two_lekker

Поръчах това чудо. Досега не съм поръчвал клавиатура, па камо ли от друга държава.

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
07 май 2020
Peshp
Мнения: 287
Цитиране
07 май 2020
Те ще се изсипят 10 трейлъра, докато излезе играта. Иначе изглежда готино, харесва ми повече от Одисея от това което виждам. Със сигурност ще носим бая работи, като силни брони 2 вида оръжия за битка, лъкове, брадви за хвърляне. Големи очаквания имам, надявам се да не станат некви провали, като с Unity.
hyper
Мнения: 653
Цитиране
07 май 2020
Unity the best, FOH ;p
igra4
Мнения: 2122
Цитиране
08 май 2020
https://youtu.be/lwwiYtgZR5g
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
08 май 2020
@igra4
Поне в тази игра ще можеш да си представиш, че не си разочарование
<
1
...
313
...
686
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.